Як мити натяжні стелі

Як мити натяжні стелі

Мити натяжні стелі потрібно серветками з мікрофібри або бавовняними рушниками, використовуючи засоби з нульовою кислотністю.

Натяжні стелі - це один з найпопулярніших способів декоративного оздоблення в квартирах і офісах. Вони стильно виглядають, монтаж не вимагає ретельного вирівнювання поверхонь, дозволяють організувати вбудоване освітлень і коштують недорого. А щоб натяжні стелі якомога довше радували акуратним і елегантним зовнішнім виглядом, за ними потрібен систематичний догляд, зокрема - своєчасна мийка та очищення.

Як вона відбувається - розповідають експерти спеціалізованої клінінгової компанії.

Чому важливо своєчасно мити натяжні стелі?

Регулярна мийка натяжної стелі потрібна відразу з кількох причин.

По-перше, це турбота про здоров'я та санітарної гігієни. На них може збиратися бруд і пил, кліщі, розвиватися небезпечні мікроорганізми (бактерії, віруси, цвіль, грибки).

Останні можуть стати збудниками інфекційних захворювань, але і звичайний пил буває небезпечним для здоров'я - особливо якщо хтось у вашій родині страждає алергією або хронічними захворюваннями дихальних шляхів.

Друга причина - правильний догляд продовжує термін експлуатації натяжної стелі. Якщо на стелі збирається бруд, краплі жиру, розвивається цвіль, він швидше втратить привабливий зовнішній вигляд і буде потрібно його замінити.

Особливо важливо регулярно проводити миття стелі в приміщеннях з підвищеною вологістю (санвузли, кухня) і будинках, в яких курять. Наліт тютюну залишає на поверхнях тьмяний шар, який згодом перестає вимиватися.

Вся справа в матеріалі: як тип стель впливає на особливості їх миття

Натяжні стелі бувають двох типів залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені:

  • з тканини. Можуть бути матовими або глянцевими, гладкими або фактурними, з малюнками або однотонними. Їх особливість - просочення тканини спеціальними водовідштовхувальними розчинами, що дозволяє мити їх водою з миючими засобами;
  • з ПВХ. Глянцеві, поверхня трохи відрізняються складом, можуть бути напівпрозорими або іскристими.

Матеріал в значній мірі впливає на спосіб очищення. Важливо вибирати миючі засоби, які не зашкодять поверхні. Для цього рекомендуємо прочитати інструкцію, в якій обов'язково вказується, чи підходить засіб для очищення тканин або ПВХ.

Як і чим мити натяжні стелі?

Натяжні стелі не рекомендується мити такими інструментами, як:

  • швабри і щітки з жорстким ворсом або гострими кутами (наприклад, металевими);
  • миючими пилососами, потік повітря в яких розігрівається понад 40 градусів за цельсієм;
  • жорсткими насадками або екстрактором.

Жорсткий ворс, висока температура можуть пошкодити поверхні, залишити на них подряпини і борозни.

Оптимально для сатинових, тканинних, ПВХ стель підходять серветки з мікрофібри, бавовняні рушники, м'які щітки або спеціальні пилососи, в яких насадка призначена спеціально для натяжної стелі.

А найбезпечніший спосіб - губка для посуду. Вона точно не зашкодить поверхні.

Як вибрати миючі засоби для натяжної стелі?

Видалити плями з натяжних стель можна за допомогою миючих засобів з нашатирем - наприклад, для миття скла та дзеркал. А потім потрібно помити їх звичайною водою з милом або засобу для миття посуду.

Професійні клінери можуть використовувати спеціальні засоби для стель з нульовою кислотністю, але для будинку їх купувати не обов'язково - використовувати їх ви будете нечасто.

Категорично заборонено використовувати спиртовмісні засоби, з вмістом ацетону, хлорки або кислот, вони можуть пропалити тканину або зіпсувати фарбу. Також не можна використовувати абразиви, вони дряпають стелі.

Як мити натяжні стелі?

Виконуючи мийку натяжної стелі, дотримуйтеся таких рекомендацій:

  • паль, павутину видаляйте без використання швабр або віників, вони можуть залишити подряпини;
  • для протирання стелі використовуйте м'яке дрантя або спеціальну щітку;
  • мийте поверхні лише після того, як видалили пил і сміття, інакше ви будете «розводити» бруд.

Періодичність очищення натяжної стелі

Графік регулярної мийки стелі підбирається індивідуально - потрібно враховувати швидкість забруднення, умови експлуатації, пору року.

У спальні або вітальні зазвичай рекомендується проводити очистку 2 рази в рік, у ванній або санвузлі - раз в 2-3 місяці.

Найчастіше потрібно робити прибирання, якщо в квартирі є домашні тварини або курять всередині.

Бережіть свій
час - це самий
цінний ресурс

І довірте ваше приміщення для прибирання нашим клінерам
Дмитро Борисенко
Засновник компанії, Директор
Засновник компанії, Директор