Як відіпрати маркер або фломастер з одягу
Необхідно взяти оцет або нашатирний спирт (1 столова ложка на 250 мл води) нанести на пляму, замочити і прополоскати в солоній воді.
Фломастери і маркери - відмінний варіант зайняти дитину. Але тільки при таких іграх за ними потрібно стежити ще уважніше, ніж зазвичай.
Ви забезпечили малюка папером, спеціальною дошкою, ватманом... Але відвернулися на хвилинку, і він старанно почав розмальовувати диван, свій одяг, щоб не сказати - все, до чого зміг дотягнутися.
Що робити? Дитину - в ванну, а вам наводити порядок. Відіпрати маркер з тканини можна, але доведеться трохи попрацювати.
Маркер на крейдяній/водній основі: відмиється відразу
Сліди від таких фломастерів видаляються дуже просто за умови, що вони не встигли засохнути. Тому ні в якому разі не залишайте прання «на потім».
Візьміть звичайне господарське мило або засіб для виведення плям. Якщо тканина делікатна, біла або шовкова, - краще використовувати гелевидний засіб для виведення плям.
Або ж можна скористатися перекисом водню. Якщо ви «проморгали» пляму, або не було можливості запрати її відразу, вона встигла засохнути, - візьміть харчову соду, змішавши її з невеликою кількістю води.
Відіпирати сліди маркера на спиртовій основі
Головне правило - не тріть пляму. Візьміть ватний диск і змочіть його горілкою (медичним спиртом), розчинником або лосьйоном. Під пляму покладіть ганчірку - щоб фарба не відбилась на іншій стороні виробу. Акуратно і дбайливо промокніть пляму ватним диском, поки вона не зникне, а потім виперіть одяг звичним способом.
Також зі слідами спиртовмісного маркера впорається розчин оцту (1 столова ложка на 250 мл води), або гліцерин (нанести на пляму, замочити, прополоскати в солоній воді).
Як відіпрати сліди масляного маркера
Маркер на масляній основі можна відіпрати маслом. Візьміть звичайну соняшникову олію і нанесіть на пляму. Залиште тканину на кілька годин, а потім необхідно випрати річ, додавши у воду жиророзчинний засіб - для миття посуду, або харчовий крохмаль.
Інший спосіб передбачає використання зубної пасти. Нанесіть її на пляму і дайте висохнути, а потім виперіть річ. Якщо пляма на оббивці меблів - видаліть залишки зубної пасти щіткою.
Фломастер на лакофарбовій основі: самий «небезпечний» ворог
Цей маркер вивести найскладніше. Для натуральних тканин можна використовувати розчинник або ацетон (але в разі синтетики застосовувати їх не можна - ці речовини приведуть до втрати кольору).
Також можна скористатися засобом для зняття лаку, або бензином. Видаліть з їх допомогою пляму ватним диском, а потім виперіть одяг з порошком - щоб прибрати неприємний запах.
Універсальні способи
Є універсальні способи та рекомендації, які можливо застосувати до будь-яких маркерів та слідів від них. Видаляючи плями від фломастера, не забувайте про них:
- завжди пробуйте засіб з виворітного боку - щоб проконтролювати, як відреагує тканина;
- не чекайте, коли маркер засохне, намагайтеся випрати її відразу;
- для будь-якого маркера можна використовувати оцет або нашатирний спирт, в пропорції столова ложка на 250 мл води. Вони підходять для натуральних тканин і синтетики;
- використовуючи засіб для виведення плям, уважно читайте інструкцію.
А також можна звернутися в хімчистку - там з такими плямами точно впораються. А у нас ви завжди можете замовити хімчистку м'яких меблів або килима - якщо саме вони стали полотном для вашого юного художника.