Шпалери в рулонах

Як правильно мити шпалери

За допомогою гумки видаляємо сліди пальців на шпалерах, жирні плями можна прибрати за допомогою тальку, з фломастером впоратися медичний спирт.

Із стінами в квартирі можуть трапитися всякі неприємності. Випадково розлили чашку кави, не встежили за дитиною з фломастером, і він залишив свої витівки на стінах, забруднили їх бризками від їжі під час приготування - всяке буває. Але в деяких випадках можна безпечно і акуратно усунути всі плями, без переклеювання шпалер і проведення ремонту.

Правда, тільки в тому випадку, якщо у вас шпалери, які можна мити.

Які шпалери можна мити?

Всі шпалери мають певне маркування - саме воно свідчить про те, чи підходить вологе прибирання цьому типу покриттів. Маркування це значок хвилі або декількох хвиль:

  • значок з однією хвилею означає, що мити шпалери не можна. У винятковому випадку можна спробувати протерти їх швидко м'якою губкою, лише трохи змоченою у воді, без використання миючих засобів;
  • значок з двома хвилями свідчить, що покриття стійке до впливу вологи. Його можна акуратно мити губкою з милом або спеціальними миючим засобом, але його потрібно брати зовсім небагато. Неприпустимо є промокання та замочування плями, сильне тертя;
  • три хвилі - це показник супермиючихся шпалер. Можна застосовувати будь-які засоби, використовувати багато води, терти забруднення - такому покриттю нічого не зашкодить. Саме такі шпалери краще вибрати для кухні, щоб підтримувати в ній чистоту.

Ще є шпалери з маркуванням щітки-гребеня - це значить, що можна використовувати миючий пилосос.

Якщо ж шпалери ви клеїли давно, маркування не збереглися, а ви вчасно їх не перевірили - доведеться проводити тести.

Виберіть непомітну ділянку (наприклад, за меблями) і протріть шпалери вологою ганчіркою. Після того, як вони висохнуть, перевірте чи немає бульбашок, здуття, плям. Потім можете зробити те ж саме з використання миючих засобів. Якщо все добре - можете робити прибирання по всій площі.

Вибираємо засіб для прибирання

Для невеликих забруднень можна зробити щадний засіб з підручних матеріалів: засіб для миття посуду або рідке мило.

Їх потрібно змішати з водою в пропорції 1:10. У чистому вигляді використовувати мило не рекомендується. Якщо природа забруднення - жир або масло - краще взяти засіб для миття посуду.

Для серйозних плям знадобляться особливі специфічні засоби. Вони продаються в магазинах побутової хімії. Для шпалер бажано вибирати делікатні засоби.

Як правильно мити шпалери

Очищення шпалер проводиться в два етапи:

  • сухе прибирання;
  • вологе прибирання.

Починати потрібно з сухого прибирання. Видаліть пил на стінах пилососом або сухою ганчіркою, при намоканні вона може залишити плями. Рекомендується брати спеціальні серветки для видалення пилу. Пилосос увімкніть на мінімальну потужність.

Після цього підготуйте розчин для миття шпалер і змішайте його - повинна утворитися «пухнаста» піна. Змочіть в ньому м'яку губку, відіжміть і починайте мити шпалери легкими рухами. Рухатися треба по напрямку від стелі до підлоги.

Працювати доведеться дуже швидко, щоб матеріал не встигав намокати.

Особливо обережно потрібно рухатися в місцях стиків - часто навіть у вологостійких шпалер вони залишаються вразливими до рідини.

Якщо пляма занадто стійка, старатися не потрібно - результат сильного тертя і намокання завдасть ще більшої шкоди.

Після мийки протріть поверхню сухою чистою серветкою.

Краще не влаштовувати протяг, не використовувати фен або нагрівальний прилади - можуть з'явитися здуття.

Кілька лайф-хаків

Пропонуємо вам ознайомитися з декількома секретами, які полегшать процес вологого прибирання шпалер:

  • видалити жирні плями можна за допомогою тальку - його наносять на вологу губку та обробляють пляму. Потрібно почекати 10 хвилин і прибрати залишки чистою серветкою;
  • зі слідами від фломастерів на жировій, спиртовій або лакофарбовій основі допоможе впоратися медичний спирт;
  • гумка і м'якуш чорного хліба допоможуть прибрати сліди пальців на стінах.

Бережіть свій
час - це самий
цінний ресурс

І довірте ваше приміщення для прибирання нашим клінерам
Дмитро Борисенко
Засновник компанії, Директор
Засновник компанії, Директор