Як прибрати запах секонд хенду з одягу
Необхідно випрати речі в машинці з подвійним полосканням. Також допоможе нашатирний спирт, оцет, сіль та ефірні масла.
Секонд-хенд міцно увійшов в наше життя. Деякі соромляться говорити, що частенько купують речі на «секондах», інші вихваляються, як їм вдалося роздобути кофточку від дорогого світового бренду за копійки. Але факт залишається фактом - в секонд-хендах час від часу закуповуються мінімум половина українців.
Що таке секонд-хенд?
Секонод-хендом називають одяг, взуття, аксесуари без бирок. Вважати, що це речі, які вже були у вжитку, не зовсім коректно. Вони потрапляють в такі магазини декількома шляхами:
- частково - так, люди дійсно віддають свій старий одяг. Варто враховувати, що в багатьох країнах плаття або джинси дійсно одягають всього один раз, після чого вони стають непотрібними, і щоб вони не займали місця, їх віддають в пункти збирання;
- частково це речі, отримані прямо з прилавків магазинів і зі складів виробників. Після виходу нової колекції, виробники утилізують старі товари, зрізуючи з них бирку і продаючи «на вагу» в компанії зі збору речей - щоб не викидати просто на звалища. Вони роблять це виключно з меркантильних міркувань - щоб люди купували дорожчі новинки і постійно оновлювали гардероб в гонитві за модою.
І так, на секонд-хенді дійсно можна отримати дуже дорогі речі за мінімальною ціною. І соромитися таких покупок не варто.
Чому одяг з секонд-хенду має специфічний запах?
Після отримання одягу з різних каналів (від виробників і приватних осіб), його переправляють на спеціальні фабрики для сортування.
Там відразу відкидають некондиційний товар, який утилізують. А якісні речі в доброму стані відправляють на санітарну обробку. Там їх обробляють спеціальним дезинфікуючим розчином - він абсолютно безпечний для здоров'я, але має специфічний запах.
Як прибрати запах секонд хенду з одягу
Самий простий варіант прибрати особливий запах секонд-хенду - випрати речі в машинці з подвійним полосканням. Режим прання підбирається під тип тканини. Бажано додати засіб для полоскання тканин (кондиціонер) - він відмінно нейтралізує запах і надасть речам приємний аромат.
Одяг, який не можна прати, здають в хімчистку або залишають на свіжому повітрі на тривалий час, тоді запах вивітрюється.
Якщо просте прання не допомогло, можна спробувати використати нашатирний спирт. Його потрібно додати в воду в пропорції 1 мілілітр на літр рідини і замочити річ на 2-6 годин, після чого ретельно прополоскати. Сушити рекомендується на свіжому повітрі.
Можна замочити річ в солоній воді, оцті або суміші оцету і солі. Певної пропорції для розчину немає - вам доведеться експериментувати.
При полосканні можна додати в воду кілька крапель ефірних масел.
Ще один варіант - перебити запах більш сильним ароматом. Одяг із секонду можна покласти в поліетиленовий пакет, і додати кавові зерна, змочену улюбленими духами хустку або мило. Через пару днів запах зникне.
Можна використовувати сорбенти - сіль, активоване вугілля або чайні пакетики. Потрібно додати їх в поліетиленовий пакет з одягом, і вони вберуть запах дезинфікуючого засобу, в який часто входить формальдегід. Такий спосіб відмінно підходить для речей, які не можна прати, наприклад, вовняне пальто.
Також можна купити спеціальний дезодорант для тканин - він продається в магазинах побутової хімії або прямо в секонд-хендах.
Для обробки взуття підійде перекис водню.